Genel Bilgi

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde 1 veya 2 Sömestr Okuyun!

İstanbul’u Keşfedin…

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi, 1996 yılında özel, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak kurulmuştur ve Yüksek Öğretim Kurulu altında faaliyetlerini sürdürmektedir. Yaklaşık 12,000 öğrencisi ve 700 öğretim üyesi ile BİLGİ sosyal bilimler, ekonomi, işletme, iletişim, sanat, mühendislik, mimarlık ve hukuk alanlarında lisans ve lisansüstü eğitim vermektedir. Hukuk Fakültesi dışında eğitim dili İngilizcedir.

 

BİLGİ, şehrin merkezlerinde yenilikçi bir anlayışla kurulmuş kampüsleri ile bir kent üniversitesidir. İstanbul’un sosyokültürel hayatının merkezindedir. BİLGİ’nin modern kampüs ve yurtları, öğrencilerin hem akademik hem de ders dışı ihtiyaçlarını karşılayacak düzeydedir.

 

İstanbul 14 milyon nüfusu ile dinamik bir metropol ve Türkiye’nin ticari, finansal, kültürel ve eğitim faaliyetlerinin kalbidir. Bizans ve Osmanlı İmparatorluklarının başkenti olmuş, sayısız kültüre de ev sahipliği yapmıştır. Günümüzdeki zengin kozmopolit yapısı ile burada eğitim almak isteyen yabancı öğrenciler için mükemmel bir şehirdir.

 

Uluslararası öğrenciler, üniversiteleri ile BİLGİ arasındaki anlaşmalar sayesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde bir sömestr veya bir akademik yıl boyunca değişim öğrencisi sıfatıyla eğitim alabilirler. Değişim öğrencileri Erasmus ve İkili Değişim Programları çerçevesinde gelebilirler. Değişim öğrencileri ile ilgili başvuru ve kabul prosedürleri ile destek hizmetleri Erasmus Ofisi tarafından yönetilir (aşağıya bakınız).

 

Bu web sitesi uluslararası öğrencileri, değişim programları, başvuru prosedürleri, irtibat bilgileri ve konaklama yanında BİLGİ’de yaşam,  İstanbul’da yaşam  ve Türkiye’de yaşam konularında da bilgilendirmektedir. Hertürlü sorunuz için lütfen Erasmus Ofis ile irtibata geçiniz.

 

İletişim Bilgileri:

 

Aybala Işık 

Erasmus Kurumsal Koordinatörü
aybala.isik@bilgi.edu.tr 
santralistanbul  Kampüsü, ÇSM, Z-108 
+90 212 311 5117

 

Gözde Dede
Erasmus Değişim Programları Uzmanı (Gelen Öğrenciler)
gozde.dede@bilgi.edu.tr
santralistanbul  ÇSM, Z-108
+ 90 212 311 5218

 

 

Adres: Uluslararası Merkez- santralistanbul Kampüsü
 Eski Silahtarağa Elektrik Santralı Kazım Karabekir Cad. No: 2/13  34060 Eyüp-İstanbul Türkiye

E-posta: erasmus@bilgi.edu.tr