İkili Değişim Programı

İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ’NDE 1 VEYA 2 SÖMESTR OKUYUN VE İSTANBUL’U KEŞFEDİN!!!

İstanbul Bilgi Üniversitesi, 1996 yılında özel, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak kurulmuştur ve Yüksek Öğretim Kurulu altında faaliyetlerini sürdürmektedir. Yaklaşık 25,000 öğrencisi ve 1,000 öğretim üyesi ile BİLGİ sosyal bilimler, ekonomi, işletme, iletişim, sanat, mühendislik, mimarlık ve hukuk alanlarında lisans ve lisansüstü eğitim vermektedir. Hukuk Fakültesi dışında eğitim dili İngilizcedir.

BİLGİ, şehrin merkezlerinde yenilikçi bir anlayışla kurulmuş kampüsleri ile bir kent üniversitesidir. İstanbul’un sosyokültürel hayatının merkezindedir. BİLGİ’nin modern kampüs ve yurtları, öğrencilerin hem akademik hem de ders dışı ihtiyaçlarını karşılayacak düzeydedir.

İstanbul 15 milyon nüfusu ile dinamik bir metropol ve Türkiye’nin ticari, finansal, kültürel ve eğitim faaliyetlerinin kalbidir. Bizans ve Osmanlı İmparatorluklarının başkenti olmuş, sayısız kültüre de ev sahipliği yapmıştır. Günümüzdeki zengin kozmopolit yapısı ile burada eğitim almak isteyen yabancı öğrenciler için mükemmel bir şehirdir.

Uluslararası öğrenciler, üniversiteleri ile BİLGİ arasındaki anlaşmalar sayesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde bir sömestr veya bir akademik yıl boyunca değişim öğrencisi sıfatıyla eğitim alabilirler. Değişim öğrencileri ile ilgili başvuru ve kabul prosedürleri ile destek hizmetleri Uluslararası Merkezin de İkili Değişim Program sorumlusu tarafından yönetilir (aşağıya bakınız).

Bu web sitesi uluslararası öğrencileri, değişim programları, başvuru prosedürleri, irtibat bilgileri ve konaklama yanında BİLGİ’de yaşam,  İstanbul’da yaşam  ve Türkiye’de yaşam konularında da bilgilendirmektedir. Hertürlü sorunuz için lütfen Uluslararası Merkezin de İkili Değişim Program sorumlusu ile irtibata geçiniz.

 

Ferdi Ferhat Özsoy

Bilateral Programs Specialist

bilateral@bilgi.edu.tr / ferdi.ozsoy@bilgi.edu.tr

+90 212 311 7248

santral istanbul Campus, ÇSM, Z-108 

 

Address:

İstanbul Bilgi University

Eski Silahtarağa Elektrik Santralı

Kazım Karabekir Cad. No: 2/13

34060 Eyüp İstanbul- Turkey

+90 (212) 311 5117 / +90 (212) 311 5219